Відкритий урок
по темі « Звичайні дроби. Розв”язування текстових задач.» ( Урок під
голубим небом.)
Мета : повторити відомості про
звичайні дроби , читання
і запис
звичайних дробів,
додавання і віднімання
дробів з однаковими
знаменниками; вчити бачити
красу природи в
поєднанні з красою
математики; виховувати бережливе
ставлення до всього
живого і прекрасного.
Хід уроку
1. Вступне слово вчителя.
Сьогодні в
нас свято квітів,
тому ми поговоримо
на сьогоднішньому уроці
про квіти мовою
математики. Я просила
вас дома пофантазувати
і уявити себе
квіткою .Одягніть виготовлені
вами шапочки , і
я побачу , яка ви
квітка .
Кожне
деревце , травинка , квітка – невід”ємні
частини природи нашої
землі , її багатства ,краси ,
без чого
людині не прожити . Україна здавна
має свої символи
: червона калина , хрещатий барвінок , пахуча рута-м”ята , верба , чорнобривці ,
любисток .Вони щодень
посилають нам , людям , своє благословення , рятуючи від
недуги наші душі і тіла . У
багатьох країнах світу
квіти служать своєрідними
символами . Адже вони –
таємнича усмішка природи . Ви
запитаєте , а до чого
тут математика ? Італійський астроном
і математик Галілео
Галілей говорив : « Велика книга
природи лежить відкритою
перед нами , але її не можна
зрозуміти , не вивчивши ту
мову , на якій вона
написана , а ця мова – математика .»
Отож
продовжимо вивчати цю
таємничу мову .
Виконайте таке
завдання : намалюйте на аркушах
паперу квітку і
зобразіть форму квітника , на
якому ви б
хотіли вирощувати свої
квіти .
Учитель . Квіти – вічні супутники
нашого життя . Різнобарвним килимом
чарують вони очі . Це
сміливі чорнобривці ,пишні півонії , хвилюючі маки , несміливі дзвоники , пристрасні гладіолуси , гомінливі хризантеми
і засмучені волошки . Кожен , хто
складає букет , вкладає в
нього свою душу , щоб
він був якнайкращим .
2 . Усне розв”язування задач .
1 . У мами
було 16 квіток , з
яких вона склала
2 букети . Скільки квіток
може бути в
кожному букеті , якщо їх
там непарна кількість ?
2 . У різних
країнах світу нараховується
близько 300 видів
гвоздик , з них в
Україні – видів . Яку
частину від усіх
видів гвоздик становлять
гвоздики , поширені в Україні ?
Запишіть результат звичайним
дробом , десятковим дробом .
3 . Для вирощування
кімнатної пальми приготували
суміш із 3,7 кг
дернової землі , 2,5 кг листяної
землі і 1,8
кг піску . Визначіть масу
одержаної суміші .
3 . Робота в
групах .
а ) Запах троянди
утворюють ефірні масла , що
містяться в пелюстках
квітів . Господарство , що
займається вирощуванням троянд , на
площі 74 га
зібрало 92500 пелюсток . Із
625 кг пелюсток виходить
1 кг трояндового
масла , з якого одержують
до 12 л
парфумів . Скільки літрів парфумів
можна отримати з
врожаю пелюсток троянд
площею 1 га ?
б ) Із
68 троянд і
85 жоржин склали
букети , розділивши квіти
в букети порівну . Скільки одержали
букетів ?
в ) З
1 га квітів
білої акації бджоли
збирають 1700 кг
меду , з 1 га
жовтої акації тільки
1/5 цієї кількості ,
а з 1
га квітів яблуні
1/17 частину меду
, який збирають
із квітів жовтої
акації . Скільки кілограмів
меду можуть зібрати
бджоли з 1
га квітів яблунь ?
г ) При
сушінні ромашка втрачає 84%
своєї маси .Скільки вийде
сухої ромашки із
50 кг свіжої ? Скільки потрібно
взяти свіжої ромашки
, щоб одержати 32
кг сухої ?
4. Розповіді учнів
про квіти , про
які говорилось в
задачах .
а ) Дівчина – троянда : Одна
з грецьких легенд
розповідає , що коли з морської
піни біля берегів
Кіпру вийшла божественно
прекрасна Афродіта , то
Земля дуже розгнівалась
і вирішила створити
щось не менш
прекрасне .Так з”явилася квітка
троянда , яка нічим не поступалася перед богинею
краси . У багатьох країнах
світу вирощують на
плантаціях спеціальні сорти
троянд , з яких
добувають цінну трояндову
олію . З 1000 кг трояндового
цвіту після тривалої
переробки одержують лише
кілька грамів такої
олії , вона є
складовою частиною всіх
високоякісних парфумів . На
міжнародному ринку трояндова
олія цінується дорожче
за золото і
платину .
б ) Дівчина – ромашка :
Від сонечка жовтавого
Йдуть білі пелюстки
,
Царівни поміж травами
,
Цвітем все літо
ми .
Учитель . Квіти .Вони з
нами завжди : і в
свято ,і в будень .Чимало художників , письменників , композиторів присвятили
квітам свої твори . Квіти
, як і музика
створюють піднесений настрій
,надихають на творчість .
( Лунає пісня « Чорнобривці .» , пісня « Червона рута .» )
5 . Проведення конкурсу « Квіти
і логіка .»
Творче завдання : зобразити квітку
, яка схожа
на знак питання .
6 . Підсумок уроку.
Чи сподобалось вам
математичне свято квітів ?
Тож вирощуйте їх ,
охороняйте , не поспішайте
зривати . Квіти – це не тільки
краса , але й користь
для людини . Бережіть красу
рідної України ,
рідної природи .
7 . Домашнє завдання : підготувати
малюнки ,аплікації , моделі на
виставку « Геометричний квітник .»
Немає коментарів:
Дописати коментар